toplogo

Odgrzybianie

ODGRZYBIANIE KLIMATYZACJI

W Naszej Firmie stosujemy najnowocześniejszą i najskuteczniejszą metodę czyszczenia układu nawiewu poprzez OZONOWANIE
Ozon jest zdecydowanie skuteczniejszą metodą w niszczeniu bakterii i zapachów niż dostępne środki chemiczne. Tym samym, lepszy jest od metody ultradźwiękowej , gdyż w rzeczywistości polega ona jedynie na rozpylaniu środka chemicznego i nie różni się niczym od spray’ów.

 

ODGRZYBIANIE KLIMATYZACJI SAMOCHODOWEJ
Odgrzybienie/odkażenie klimatyzacji metodą ozonowania jest w pełni skuteczne i bezpieczne - nie stosujemy żadnej chemii. Tylko ozon, w przeciwieństwie do pianek i sprayów jest w stanie zwalczyć grzyby z układu klimatyzacji i skutecznie usunąć nieprzyjemne zapachy wydobywając się z nawiewów. Ozon usuwa zapachy poprzez ich utlenianie, a nie tylko maskowanie ich, jak przy stosowaniu środków chemicznych.


Najczęściej usuwanym zapachem jest zapach dymu tytoniowego czy zapachy zwierzęce. Ozonowanie umożliwia też usunięcie m.in. zapachów farby, klejów itp. Żadna inna metoda nie daje takich rezultatów. Możliwe jest usunięcie wszelkich nieprzyjemnych zapachów z każdego pomieszczenia i pojazdu.

Ozonowanie jest jedynym sposobem na usunięcie do 90% alergenów, roztoczy i pyłków z pomieszczeń i pojazdów. Zaleca się przeprowadzać ozonowanie szczególnie w samochodach, w których przebywają alergicy.


JAKIE SĄ EFEKTY OZONOWANIA:
-zwalcza drobnoustroje i alergeny, przez co w swoisty sposób sterylizuje pomieszczenia (nie tylko powietrze, ale i przedmioty w nim się znajdujące)
-usuwa nieprzyjemne zapachy, np.: dym papierosowy;
-usuwa zapachy spalenizny. np.: po pożarach, remontach czy naprawach
-oczyszcza elementy instalacji wentylacji i klimatyzacji (kanały wentylacyjne i trudno dostępne miejsca)


OZONOWANIE WNĘTRZA POJAZDU-co warto wiedzieć

Mimo że właściwości ozonu znane są od wielu lat, jego zastosowanie w procesie oczyszczania powietrza, a w szczególności klimatyzacji samochodowej, zdobywa dopiero uznanie i znaczenie.
Ozon, jako że jest bardzo silnym utleniaczem i związkiem nietrwałym posiada silne właściwości bakteriobójcze, zatem zastosowanie odpowiedniej jego dawki powoduje całkowity rozkład komórki bakteryjnej. Dzięki tym właściwościom opracowano technologię, która pozwala wyeliminować z powietrza mikroorganizmy szkodliwe dla zdrowia ludzi, w szczególności dzieci i alergików.

W każdym samochodzie znajdują się kanały wentylacyjne, coraz bardziej popularna jest też klimatyzacja. Bez odpowiedniej konserwacji i serwisu staje się ona siedliskiem wielu niebezpiecznych bakterii, pleśni i grzybów. Jest to całkowicie naturalny i nieunikniony proces.
Kurz, drobnoustroje i pyłki znajdujące się w powietrzu gromadzą się w kanałach wentylacyjnych, zakamarkach, tapicerce, desce rozdzielczej, a następnie w momencie uruchomienia nawiewu „krążą” po wnętrzu pojazdu. Wykraplająca się w chłodnicy klimatyzacji wilgoć oraz wysoka temperatura stanowią idealne warunki do rozwoju drobnoustrojów.
Dodatkowo wszystkie elementy wyposażenia, dywaniki czy tapicerka dobrze gromadzą i przechowują wilgoć, która ma znaczący wpływ na rozwój mikroorganizmów. To właśnie dla tego tak istotne jest regularne serwisowanie klimatyzacji, wymiana filtra kabinowego, ale i istotne może być ozonowanie. W takich przypadkach krótki i nieinwazyjny proces ozonowania w skuteczny sposób usunie nieprzyjemne zapachy czy bakterie bytujące w przewodach wentylacyjnych naszych pojazdów.

 BAI | Licznik odwiedzin - 252712